Papa bitumiczna – czym się charakteryzuje?

Jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych to od wielu lat papa bitumiczna. Jest to materiał powstający z bitumu, czyli asfaltu, który stosowany jest przede wszystkim jako warstwa hydroizolacyjna na dachach i nie tylko. Czym się charakteryzuje papa bitumiczna, gdzie ją znajdziemy i co sprawia, że warto ją wykorzystać?

Gdzie znajdziemy papę bitumiczną?

Z racji na to, że papa bitumiczna to materiał niezwykle popularny w budownictwie, który służy do tworzenia izolacji w naprawdę wielu budynkach, jest ona dostępna dość powszechnie i nie ma większego problemu z jej zakupem. Dostępna jest na przykład detalicznie w róznego rodzaju marketach budowlanych, zarówno tych popularnych, jak i tych mniejszych.

Znacznie lepszym dostawcą papy bitumicznej, szczególnie jeśli zależy nam na ilościach hurtowych jest jednak producent materiałów hydroizolacyjnych taki jak firma Soprema, która posiada bogate doświadczenie w tej branży i jest w stanie zaoferować nie tylko papę bitumiczną wysokiej jakości, ale też jej profesjonalne wyłożenie.

Czym charakteryzuje się papa bitumiczna?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że istnieje wiele odmian papy bitumicznej, które różnią się charakterystyką. Mowa tu na przykład o dodatkach, które mają zmieniać jej właściwosci tak, by dało się ją stosować w różnych miejscach. W tym celu wykorzystuje się na przykład piasek, ale też folię termpotliwą oraz posypkę mineralną. Dzięki tym dodatkom może ona być odporna na promienie UV, czy też zapewniać bardziej szczelną izolację.

To, co charakteryzuje papę bitumiczną to między innymi niewielka waga, ale też prosty montaż odkąd stworzono papę termozgrzewalną, która nie wymaga wykorzystywania gorącego lepiku służącego wcześniej do jej montażu. Z tego powodu obecnie papa bitumiczna to materiał, którego zastosowanie jest niezwykle proste i używa się jej jako hydroizolację dachów płaskich, izolację przeciwwilgociową, czy też w różnego rodzaju systemach dachów zielonych oraz chłodnych.

Leave a Reply