Izolacja dachów ze skalnej wełny mineralnej

MONROCK PRO to płyty ze skalnej wełny mineralnej, które stosuje się jako niepalne ocieplenie dachów płaskich, w układzie izolacji jednowarstwowym lub dwuwarstwowym. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła, płyty MONROCK PRO szczególnie nadadzą się do dachów o podwyższonych wymaganiach termicznych.

Płyty MONROCK PRO można wykorzystać do ocieplenia dachu płaskiego zarówno na blasze trapezowej, jak i na stropie betonowym. Izolację przymocować można na dwa sposoby – przy pomocy lepiku asfaltowego (klej bitumiczny) bądź łączników mechanicznych. Skalna wełna mineralna zapewnia bezpieczeństwo każdego rodzaju dachu płaskiego, bez względu na zastosowany materiał pokryciowy.

Płyty MONROCK PRO

Informacje techniczne

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λD = 0,037 W/mK
Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym: 1,30 kN/m³
Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób
Deklaracja Właściwości Użytkowych: RW-PL/G-DoP-2040/B/14/w1
Norma: EN 13162:2012
Certyfikat Zgodności CE: 1390-CPR-0163/09/P; 1390-CPR-0162/09/P
Atest higieniczny: HK/B/0439/01/2011

Wymiary
Długość: 2000 mm
Szerokość: 600 lub 1200 mm
Grubość: od 80 do 240 mm

Cena (netto):
Od 25 zł/m2

Porada eksperta – Tomasz Kwiatkowski, Doradca techniczny ROCKWOOL Polska:

Płyty do ocieplania stropodachów niewentylowanych MONROCK PRO kładziemy bezpośrednio pod powłokowe pokrycia dachowe, przyklejając lub przytwierdzając mechanicznie do niej papę podkładową. W pierwszym wypadku nakładamy na podłoże klej KB MONROCK mechanicznie, pasmowo (za pomocą maszyny do dystrybucji kleju) lub plackami – tak, by pokrywał on ok. 40-50% powierzchni klejonej. Łączniki mechaniczne umieszczamy zaś w miejscu zakładki papy w rozstawie uzależnionym od strefy dachu. Aby usprawnić ten typ mocowania, warto skorzystać z urządzenia do automatycznego wkręcania łączników, tzw. kombajnu. Niezależnie od rodzaju stropu, w każdej warstwie ocieplenia płyty należy układać „na mijankę”. W miarę możliwości powinniśmy też tak rozplanować prace wykonawcze, żeby zminimalizować ilość wprowadzanych na dach obciążeń.

Leave a Reply