Jaki wybrać dach? Kobiety decydują

Czy kobieta na budowie to tylko uroczy dodatek, którego najodpowiedzialniejszym zadaniem jest wybór koloru płytek w łazience i zasłon w salonie? Zdecydowanie nie! Już co czwarta kobieta decyduje o wyborze materiałów budowlanych, łącząc zarówno aspekty techniczne, funkcjonalne, jak i estetyczne.

Na placach budowy coraz częściej można spotkać kobiety, które fachowym okiem nadzorują pracę. Ponad 70% pań, które są w trakcie budowy deklaruje, że odwiedza lub odwiedzało ją codziennie*.  Kobiety wybierają odpowiednie materiały (już co czwarta kobieta decyduje o ich wyborze), szukając informacji na ich temat w prasie branżowej i Internecie.

fot. Monier Braas Sp. z o.o.

Wygląd to nie wszystko

Z badań wynika, że najistotniejsza przy budowie dachu jest dla kobiet energooszczędność i wytrzymałość materiałów. Panie skrupulatnie sprawdzają, czy wybrane rozwiązania są ekonomiczne nie tylko w momencie zakupu, ale również w dłuższym okresie czasu. „Wyposażone” w fachową wiedzę zdają sobie sprawę, jak ważna jest na przykład izolacja, która pozwoli skutecznie ograniczyć wydatki na prąd w przyszłości.

Szczyt wszystkiego

Aspekty techniczne są kluczowe na każdym etapie budowy domu, począwszy od samego projektu, fundamentów, elementów nośnych, ścian, różnego rodzaju instalacji, czy elewacji. Nie można również zapomnieć o dachu, który wieńczy dzieło, a który ma znaczący wpływ na efektywność energetyczną całego budynku.

Z pomocą paniom przychodzi BRAAS – producent kompletnych systemów dachowych. Marka posiada w swojej ofercie bogaty wybór dachówek ceramicznych i betonowych, skuteczną izolację nakrokwiową, system rynnowy, czy nawet nowoczesny system solarny. Nie ma już konieczności dopasowywania kolorów i kształtów poszczególnych elementów, ponieważ w kompletnym systemie dachowym marki BRAAS wszystko do siebie pasuje jak ulał. Dzięki temu otrzymujemy bezpieczny, sprawdzony i energooszczędny dach, który będzie służyć przez lata.

fot. Monier Braas Sp. z o.o.

Kompletna obsługa

W razie trudnych pytań, panie nie zostaną zostawione bez pomocy. Doradcy techniczni marki BRAAS to świetnie przeszkoleni fachowcy, dla których nie ma za trudnych pytań. Z chęcią wytłumaczą czym jest łata i kontrłata, pomogą przy wyborze dachówki do konkretnego rodzaju dachu, doradzą jaką izolację wybrać oraz polecą zaufaną ekipę dekarską. Wszystko z myślą o tym, aby dach spełniał swoją funkcję przez wiele lat. Warto bowiem podkreślić, że nawet najlepsze materiały nie będą spełniały swoich funkcji, jeśli zostaną nieodpowiednio zamontowane.

Kobiety na budowie już nie zaskakują. A i panowie coraz chętniej korzystają z ich pomocy. Warto więc połączyć siły tworząc wymarzony dom, tak by spełniał
on oczekiwania wszystkich domowników.

fot. Monier Braas Sp. z o.o.

*Badania zostały przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2010 roku metodą o charakterze ilościowym i jakościowym. Badania ilościowe zostały przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na losowo wybranej reprezentatywnej grupie 1067 Polek za pomocą standaryzowanych wywiadów CATI. Badania jakościowe przeprowadził Dom Badawczy Maison za pomocą czterech zogniskowanych wywiadów grupowych (fokusów) realizowanych
w Warszawie i Piotrkowie Trybunalskim.

Leave a Reply