Błyszczące dachówki betonowe

Bajki uczą nas, że wygląd to nie wszystko – liczy się wnętrzei to, co skrywamy pod powierzchnią. Nie oszukujmy się jednak, wszystkie księżniczki Disneya są nie tylko dobre i mądre, ale mają również nieskazitelną urodę. Marka BRAAS wie, że wygląd również ma znaczenie, dlatego jej betonowe dachówki są nie tylko trwałe, ale i pięknie się błyszczą na wzór swoich ceramicznych sióstr.

W branży budowlanej wciąż popularne jest przekonanie,że dachówki betonowe nie są tak ładne jak ceramiczne. Przyczyną tego stanu ma być inna powierzchnia, która
w przypadku dachówki betonowej jest mało połyskliwa i bardziej chropowata. Marka BRAAS korzysta z technologii, dzięki której odróżnienie dachówki betonowej
od ceramicznej jest bardzo trudne.

„Dlaczego dachówka ceramiczna jest lepsza od betonowej?”, „Wybrałem ceramikę. Lepiej wygląda, a po kilku latach mniej obrasta mchem i nie płowieje tak jak cementowa” – tego typu wypowiedzi pojawiają się na wielu forach internetowych o tematyce budowlanej. Czy jednak obawy klientów są słuszne?

fot. BRAAS

Zróbmy krótki test: czy dachówka widoczna na załączonym zdjęciu jest ceramiczna czy betonowa? Jej powierzchnia błyszczy się, co sugeruje, że zrobiona jest z ceramiki. Nic bardziej mylnego! Widoczny model to betonowa dachówka Romańska w kolorze czarnym. Opatentowana przez markę BRAAS technologia produkcji pozwoliła na połączenie wysokich parametrów technicznych z estetyką wykonania.

Mowa o technologii Cisar, której innowacja tkwi w zastosowaniu trzech warstw, z których każda wpływa na wysoką jakość produktu. Głównym założeniem nowej technologii jest zapewnienie wytrzymałości, gładkości powierzchni oraz odpowiedniej estetyki.

W innowacyjnej trójwarstwowej technologii BRAAS dachówka uzyskuje wyjątkowe zalety, dzięki poszczególnym warstwom budowy.

  • Warstwa uszlachetniająca – Nadaje ostateczny wygląda dachówce – intensywny, trwały kolor oraz połysk.
  • Warstwa wygładzająca – Tworzy gładką powierzchnię oraz zwiększa odporność na zabrudzenia
  • Warstwa nośna – Zapewnia maksymalna wytrzymałość

– Wieloletnie doświadczenie marki BRAAS i ciągły rozwój myśli technologicznej pozwoliły na stworzenie wyjątkowych rozwiązań. Dachówki wykonane w technologii Cisar reprezentują zupełnie nową klasę pokryć dachowych. – mówi Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu i sprzedaży w firmie Monier Braas Sp. z o.o.

Najnowszą dachówką wyprodukowaną w technologii Cisar jest sprawdzony już na rynku model Romańska, tym razem dostępna w kolorze czarnym. Dachówka prezentuje zupełnie nowy standard na rynku pokryć dachowych. Cisar jest gwarancją trwałości dachu, który zachowa piękny wygląd przez wiele lat.

Technologia Cisar opracowana została w laboratoriach BRAAS i jest wykorzystywana wyłącznie przy produkcji dachówek tej marki. Tak jak inne dachówki betonowe BRAAS, model Romańska objęty jest 30 letnią gwarancją.

Aby efekt końcowy był jak najlepszy pamiętajmy, że budowę dachu należy powierzyć wykwalifikowanej ekipie, bo nawet najlepsze materiały nie spełnią swojej funkcji, jeżeli nie będą użyte zgonie ze sztuką dekarską.

Leave a Reply