Płaskie dachówki – moda na ciemne dachy

 

Od kilku lat na polskim rynku dachów obserwujemy dwa trendy: rosnące zainteresowanie dachówkami płaskimi oraz modę na ciemne kolory.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, marka Braas wprowadziła do swojej oferty dwie nowe, płaskie dachówki betonowe: Tegalit Protegon oraz Tevivę Protector.

Tegalit Protegon to dachówka nawiązująca do cieszącego się dużą popularnością modelu Tegalit Cisar. Tak samo jak poprzedniczka, posiada płaski profil oraz trójwarstwową budowę. Nowością zastosowaną do jej produkcji są nowoczesne pigmenty odbijające promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce. Dzięki temu dachówki Tegalit Protegon odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. W efekcie dachówka od spodu nagrzewa się nawet o 10°C mniej.

Teviva Protector to kolejny model w segmencie dachówek płaskich Braas (obok dachówek betonowych Tegalit, Reviva oraz ceramicznej Turmalin). Jej forma podkreśli nowoczesny styl współczesnej architektury, sprawdzając się zarówno na budynkach nowobudowanych jak i remontowanych.

Obie dachówki dostępne są w modnych ciemnych kolorach.

fot. Monier Braas Sp. z o.o.

fot. Monier Braas Sp. z o.o.

Moda na ciemne dachy

Wybór koloru dachu ma znaczenie kluczowe: powinien pasować do elewacji i jednocześnie komponować się z otoczeniem. Czy w tym kontekście warto rozważyć dach w ciemnym kolorze? Zdecydowanie tak!

Ciemnoszary, grafitowy, czarny – wybór dachówki w tym kolorze, szczególnie w przypadku dachówki płaskiej, podkreśli awangardowy charakter budynku, doskonale pasując do nowoczesnych elewacji.

Odcień grafitowy, pod względem dopasowania jest najbardziej uniwersalny. Pasuje bowiem do wszystkich kolorów elewacji, również tych z drewnianym wykończeniem. Pamiętajmy jednak, że domy z ciemnymi dachami najlepiej  prezentują się na otwartych przestrzeniach, eksponując całą bryłę budynku.

fot. Monier Braas Sp. z o.o.

fot. Monier Braas Sp. z o.o.

Leave a Reply