Trwały dach dzięki rozwiązaniom systemowym

Dach to nie tylko dachówki, ale także szereg innych elementów, często niesłusznie pomijanych i traktowanych nieco po macoszemu. Jedynie kompleksowe rozwiązania zapewnią trwałość i wytrzymałość przegrody dachowej przez lata.

Na co w pierwszej kolejności zwraca się uwagę zlecając wykonanie pokrycia dachu? Przede wszystkim na kształt i kolor dachówki. Wprawdzie pod względem estetyki, są to elementy bardzo ważne, niemniej nie one decydują o skuteczności rozwiązań.

Można zobrazować to porównując dach do zegara. Składa się on z wielu części. Jeśli jedna z nich jest wadliwa, to mechanizm ulegnie usterce. Podobnie dach. Zintegrowane rozwiązania przy profesjonalnym montażu pozwalają na uniknięcie przykrych niespodzianek w postaci mostków termicznych, zawilgoceń, czy zbytniego nagrzewania się poddasza.

fot. Braas

Dachówka to nie wszystko

Na system dachowy oprócz dachówek składają się elementy wykończeniowe, jak dachówki szczytowe, wentylacyjne, gąsiory, kosze, obróbka komina czy systemy przeciwśniegowe – mówi Przemysław Spych, doradca techniczny marki BRAAS. Wszystkie te elementy zapewniają poprawne funkcjonowanie dachu, tym samym wpływają na jego żywotność – dodaje.

Oprócz dachówek ceramicznych i betonowych oraz licznych akcesoriów, w ofercie BRAAS inwestorzy znajdą elementy do wentylacji pokrycia dachowego, system komunikacji dachowej, izolacje nakrokwiowe, system solarny do podgrzewania wody czy ogniwa fotowoltaiczne do produkcji prądu. Co ważne, wszystkie elementy kompletnego systemu dachowego są do siebie dopasowane nie tylko pod względem estetycznym, ale i technicznym. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dach będzie nam służyć przez lata.

Leave a Reply