Modne dachówki płaskie

Pomysły wielkich projektantów mody są do dnia pokazu okryte wielką tajemnicą. Branża rozpoczyna spekulacje na długo przed premierą kolekcji. Nadchodzące trendy można jednak odpowiednio wcześniej podpatrzeć u… producentów tkanin. Nie inaczej jest w branży budowlanej. Producent kompletnych systemów dachowych BRAAS już wie, które wzory oraz kolory będą modne na polskich dachach w nadchodzącym sezonie budowlanym.

O ile bogactwo wzorów i barw na pokazach mody może przyprawić o zawrót głowy, są rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od aktualnych trendów. W tym kontekście nie dziwi rosnąca moda w branży budowlanej na dachówki płaskie  ciemnych kolorach, które są niczym prosta czarna sukienka. Okazem zasługującym na szczególną uwagę jest Tegalit Protegon – modna i nowoczesna dachówka płaska.

fot. BRAAS

Niezależnie od trendów – prostota i elegancja nigdy nie wychodzą z mody. Nowa dachówka Tegalit, oferowana przez markę BRAAS, łączy w sobie aktualną modę na pokrycie z dachówek płaskich z innowacyjną technologią Protegon. Dodatkowo oferowane są w cieszących się rosnącą popularnością kolorach: szarym i grafitowym, a także brązowym i ceglanym.

Nowoczesny wygląd to nie jedyna zaleta Tegalit Protegon. Dzięki innowacyjnej technologii dachówki te odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż ich zwykłe odpowiedniki. Powoduje to obniżenie się ogrzewania spodniej części dachówki o nawet 10°C, a tym samym niższą temperaturę na poddaszu, przez co w lecie możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Dachówka sprawdzi się zarówno na dachach nowobudowanych, jak i remontowanych.

Beton to materiał nowoczesny i niezwykle trwały, dlatego wykorzystujemy go do produkcji siedmiu modeli dachówek BRAAS. Wytrzymuje najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne oraz obciążenia, jakim jest poddawany, na przykład podczas obfitych opadów śniegu. Dbając o estetyczny wygląd produktu, inżynierowie pomyśleli również o rozwiązaniu zabezpieczającym Tegalit w transporcie, polegającym na nałożeniu od spodu dachówki specjalnej żywicy – mówi Marek Podeszwa, doradca techniczny marki BRAAS.

Tegalit Protegon fot. BRAAS

Szary, antracytowy czy nawet czarny – obserwując rosnące zainteresowanie dachami w ciemnych odcieniach, będą to prawdopodobnie najmodniejsze kolory w nadchodzącym sezonie budowlanym wiosna/lato 2014. Oczywiście dachu nie zmienia się tak często jak ubrań w szafie, może właśnie dlatego warto postawić na elegancki i nowoczesny dom z ciemnym płaskim dachem?

Leave a Reply