Panele na rąbek stojący w nowej odsłonie

Firma Blachy Pruszyński wprowadziła na rynek nowy model paneli na rąbek stojący dostępny w trzech rodzajach profilowania powierzchni – płaskim, falistym oraz z przetłoczeniami trapezowymi.

Podczas wykańczania dachu nie wystarczy wybór odpowiedniego materiału – bardzo istotny jest także prawidłowy montaż. Wiedzą o tym producenci pokryć, dlatego proponują rozwiązania, coraz bardziej ułatwiające tę skomplikowaną czynność i gwarantujące jej powodzenie.

Rys.1 Blachy Pruszyński
Wykończenie powierzchni panelu przetłoczeniem trapezowym

Nowy rodzaj paneli na rąbek stojący to odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów – mówi Rafał Kuczyński z firmy Blachy Pruszyński – Chcą oni otrzymywać produkt dobrej jakości oraz taki, który można wykorzystywać bez obawy, że zostanie źle zamontowany.

Nowe panele od Blach Pruszyński zyskały przede wszystkim na funkcjonalności. Cechą, którą docenią wszyscy ci, którzy kiedykolwiek musieli remontować dach jest to, że produkt został wyposażony w specjalne zamki umożliwiające wypięcie panelu bez uszkodzeń zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba jego demontażu. Dużym ułatwieniem dla ekip monterskich są gotowe otwory montażowe oraz odpowiednio przygotowane krawędzie ze ściętymi brzegami, służące do montażu paneli do listwy startowej (rys.2).

Rys.2 Blachy Pruszyński
Odpowiednio przygotowane krawędzie paneli ze ściętymi brzegami

Wykończenie powierzchni paneli przetłoczeniem falistym lub trapezowym pozwala minimalizować efekt falowania, który czasem może pojawić się w wyniku oddziaływania temperatury. Daje także możliwość urozmaiconego zaprojektowania połaci dachu.

Szerokość użytkowa paneli wynosi 510 mm, są one wytwarzane z blachy o grubości 0,7 mm i 0,5 mm (do tej pory było to wyłącznie 0,5 mm).

Panele na rąbek stojący są jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych, stosowanym zarówno na dachach wentylowanych, jak i tych z pełnym deskowaniem.

Rys. Blachy Pruszyński

Główne zalety paneli na rąbek stojący:

  • 3 rodzaje profilowania powierzchni – płaski / falisty / przetłoczenia trapezowe  
  • szerokość użytkowa 510 mm
  • grubości 0,5 – 0,7 mm  (do tej pory był produkowany z blachy 0,5mm)
  • profilowanie „T” i faliste „F” minimalizujące efekt falowania powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej
  • opcja wykona krawędzi ze ściętymi brzegami umożliwiająca montaż na listwie startowej
  • nowy zamki umożliwiające „wypięcie” panela bez uszkodzeń w przypadku konieczności demontażu 

Leave a Reply