Nowe blachodachówki – lekkie i proste w montażu

Firma Blachy Pruszyński wprowadza do sprzedaży zupełnie nową markę blachodachówek – ARAD, dostępną w dwóch wersjach ARADPRUi ARADCLA. Jak zapowiada producent, produkt całkowicie odróżnia się od konkurencji i jest adresowany do bardzo wymagających odbiorców.

ARAD – klasa premium wśród blachodachówek

Blachodachówki ARAD (dzięki specjalnemu profilowaniu) tworzą bardzo efektowne pokrycie, a jednocześnie są lekkie i szybkie w montażu. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku konstrukcji niektórych budynków. Jedna z dwóch wersji produktu – ARADPRU – wyposażona została w ukośne przetłoczenia, które dodatkowo poprawiają wygląd dachu. Ma to także praktyczne znaczenie – zwiększa sztywność materiału.

Fot.Blachy Pruszyński Blachodachówka ARADPRU

– Marka ARADPRU powstała jako odpowiedź na rosnące wymagania klientów. Wśród dostępnych na rynku blaszanych pokryć dachowych jest to zdecydowanie klasa premium. Produkt dedykujemy odbiorcom, którzy szukają rozwiązań wykraczających poza standard, bowiem nasz produkt zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji – mówi Rafał Kuczyński, zastępca dyrektora handlowego firmy Blachy Pruszyński.

Blachodachówki ARADPRU sprzedawane są w stosunkowo niewielkich dwumodułowych panelach, a nie w postaci tradycyjnych arkuszy. To znacznie upraszcza np. kwestię transportu dachówek na plac budowy czy ich instalację na samym dachu. Ułatwienie dla dekarzy stanowi też fakt, że blachodachówki ARADPRU wyposażone są w gotowe otwory montażowe umiejscowione tak, aby zamaskować użyte do mocowania wkręty. Inna wyczuwalna zaleta – to cięty po fali brzeg pokrycia dachowego. Rozwiązanie to zapewnia doskonałe przyleganie kolejnych paneli i umożliwia ich montaż na specjalnej listwie startowej bez widocznych łączników.

Fot. Blachy Pruszyński Blachodachówka ARADPRU Na zdjęciu gotowe otwory montażowe

Poza estetycznym wyglądem oraz niezwykłą użytecznością, blachodachówki ARADPRU wyróżnia trwałość. Pokrycia te dostępne są m.in. w powłoce PURMAT z 55 mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, która przy swej bardzo dobrej odkształcalności jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania, będące bezpośrednią przyczyną korozji. Ponadto powłoka PURMAT nie poddaje się działaniu promieni ultrafioletowych, co eliminuje problem odbarwiania.

Blachodachówki ARAD są dostępne w dwóch wersjach:

 

ARADPRU:

  • panele z gotowymi otworami montażowymi
  • niewidoczne łączniki (w połaci dachu niewidoczne są wkręty montażowe)
  • ukośny zamek montażowy

  • cięcie po brzegu fali

  • symetryczny profil (zmniejsza ilość odpadów)

  • powłoka PURMAT z 30-letnią gwarancją

 

ARADCLA:

  • blachodachówka produkowana na konkretną długość
  • arkusze montowane są w tradycyjny sposób
  • materiał dostępny jest we wszystkich powłokach z oferty firmy Blachy Pruszyński, w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR

 

Leave a Reply