Blacha trapezowa z plusem

Wśród pokryć lekkich, wykonanych z blachy można znaleźć różne rodzaje – blachę płaską, profilowaną blachodachówkę, czy znaną i docenianą od dawna blachę trapezową. Ta ostatnia swą popularność zawdzięcza wysokiej wytrzymałości na warunki atmosferyczne, łatwości montażu, uniwersalności zastosowań, a wszystko to połączone w ekonomicznych rozwiązaniach.

Trapez T-18 Plus, nowość w ofercie firmy Blach Stal, stanowi więc optymalny materiał do wykonania dachów, również tych o dużych powierzchniach, montażu ścian, elewacji czy budowy szalunków.

Plus dla materiału

Kompletując materiały budowlane potrzebne do wykończenia domu, hal przemysłowych, czy też drobnych przydomowych elementów, jak garaż lub altana w dużej mierze zwracamy uwagę na ich jakość oraz wykonanie.  Na względzie mamy w szczególności kwestię, że są to miejsca narażone na nieustanne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, które znacznie obniżają ich żywotność.

W przypadku pokryć dachowych, pełniących rolę parasola ochronnego całego budynku, rodzaj użytych materiałów odgrywa więc główną rolę. Zadaniom tym sprosta blacha trapezowa T-18 Plus wykonana z cynkowanej ogniowo stali, pochodzącej z renomowanej huty Thyssen Krupp Steel, której firma Blach Stal jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę.

To blacha o grubości 0,5 mm, której stalowy rdzeń pokryty został dwustronnie warstwą ocynku o grubości 275 g/m², a dla dodatkowego zabezpieczenia również trzema powłokami ochronnymi – w kolejności antykorozyjną, gruntującą oraz organiczną. Ta ostatnia  wykonana została z nienasyconej, utwardzonej żywicy poliestrowej.  Zaletą tej technologii jest zwiększenie odporności na niekorzystny wpływ warunków pogodowych oraz zmniejszenie ryzyka pojawienia się ubytków korozyjnych. Dzięki temu, dach wystawiony na śnieg, mróz, ulewny deszcz czy palące słońce będzie wyglądał nienagannie przez wiele lat.

Co więcej, solidna podstawa w postaci stalowego rdzenia to jedno, drugie to natomiast różnorodność produktów wykonanych z tego samego materiału. T-18 Plus, podobnie jak inne blachy firmy Blach Stal dostępne są w różnym wykończeniu, które decyduje o ich ostatecznych właściwościach. Może być to klasyczny alucynk, poliestrowa powłoka o grubości od 25 mikronów, poliester mat o grubości od 35 mikronów, specjalna cynkowo-magnezowa powłoka Diamond, czy też najbardziej odporna Colorcoat HPS200 Ultra® o nominalnej grubości 200 mikronów, zapewaniająca pokryciu doskonałą żywotność nawet do 30 lat.

Blacha trapezowa T-18 Plus

 

Plus dla zastosowań

Blacha trapezowa to z pewnością solidny i trwały materiał na budowę dachu, jednak w przeciwieństwie do innych  propozycji pokrycia dachowego ma ona jeszcze wiele innych zastosowań.

Uniwersalność trapezu to z pewnością jedna z jego licznych zalet, poza tradycyjnym użyciem może być również wykorzystany do budowy garaży, elewacji, ścian budynków, czy też jak w przypadku linii T-18 Plus o nieco większym profilu (17 mm) do budowy szalunków. Podobnie jak szerokie są możliwości zastosowań tego typu pokryć, bogata jest również ich kolorystyka. T-18 Plus firmy Blach Stal dostępna jest w dowolnym kolorze z palety RAL – od klasycznego alucynku, bo czerwienie, brązy, czernie, a nawet żółty zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. W zależności od miejsca, w którym wykorzystamy blachę dopasować więc można odpowiednią jej barwę, a w połączeniu z wysokim profilem zapewni pokryciu elegancki i estetyczny wygląd.

Warty podkreślenia jest również element, który pozwolił udoskonalić funkcjonalność trapezu. Znajdujący się pomiędzy profilami specjalny rowek odwadniający, pozwoli bowiem na zwiększenie szczelności dachu, nawet na dużych powierzchniach hal przemysłowych.

Blacha trapezowa T-18 Plus, nowość w ofercie firmy Blach Stal, wykonana z najlepszej jakości materiałów, to dowód na to, że doskonały materiał to podstawa i z pewnością ogromny plus dla budowanego dachu, jak również innych budowlanych konstrukcji.

Blacha trapezowa T-18 Plus firmy Blach Stal:

  • Szerokość całkowita: 1137 mm
  • Szerokość krycia: 1110 mm
  • Max zalecana długość arkusza: 12000  mm
  • Wysokość profilu: 17 mm

Leave a Reply