Dachówka blaszana wysokiej klasy

Pokrycie dachowe wykonane z wysokiej klasy materiałów to gwarancja trwałego i solidnego dachu, który służyć nam będzie przez lata. Mimo, że względy praktyczne są tutaj niesłychanie istotne, to nie należy zapominać  również o nie mniej ważnych aspektach wizualnych.

Dach powinien przecież tworzyć wraz z budynkiem, a także z jego najbliższym otoczeniem, spójną i atrakcyjną całość. Te z pozoru sprzeczne wymagania spełnia klasyczna blacha dachówkowa Elita firmy Blach Stal, która wprowadzi nasz dom do elitarnego grona.

Blacha dachówkowa Elita firmy Blach Stal

Dach wśród wybranych

Dach z pewnością nie jest elementem domu, na którym należałoby oszczędzać. To od jego solidności w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i komfort późniejszego mieszkania. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na rodzaj wykorzystanego materiału i staranne wykonanie pokrycia.

Dachówka blaszana firmy Blach Stal, nosząca zobowiązującą nazwę Elita, z pewnością spełni najwyższe wymogi zarówno pod względem jakości, jak i wyglądu. O przynależności do tego elitarnego grona decyduje przede wszystkim materiał, z którego została wykonana. Cynkowana ogniowo blacha, pokrywana powłoką cynkowo-magnezową o masie 130g/m², pochodzi z renomowanej huty Thyssen  Krupp Steel, której stali firma Blach Stal jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę.

Powłoka Diamond ThysssenKrupp posiada strukturę 3-wartwową, stanowiącą doskonałą ochronę przed powstawaniem mikro-ubytków, znacznie podnosząc jej odporność na korozję. Dodatkowo, spodnia strona blachy jest zabezpieczona lakierem ochronnym o nominalnej grubości powłoki 10µm, który wzmacnia jej ochronę również od wewnątrz.

Co więcej, zastosowanie trzech powłok okrywających rdzeń – antykorozyjnej, gruntującej i poliestrowej, odpornych na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, znacznie przedłuża żywotność dachówki blaszanej Elita i ogranicza częstotliwość wizyt remontowych na dachu, nawet jeśli pogoda nas nie rozpieszcza.

Wierzchnia warstwa poliestrowa jest także dostępna w dwóch wersjach różniących się nie tylko wyglądem, ale również grubością – matowej (35 mikronów) oraz z połyskiem (25 mikronów). Technologia oraz  najwyższej jakości stal zastosowana do produkcji blachy dachówkowej Elita firmy Blach-Stal, daje gwarancję solidnego pokrycia na długie lata.

Blacha dachówkowa Elita firmy Blach Stal

Klasyczna elegancja

Jakość materiału i wykonanie danego pokrycia  to najważniejszy, ale nie jedyny aspekt, który decyduje o przynależności do elitarnego grona. Sfera wizualna ma również ogromne znaczenie – zastosowane wzornictwo powinno być estetyczne i wyróżniać się atrakcyjną formą. Klasyka, jako trend stale obecny w architekturze, niezmiennie zachwyca tradycyjnym kształtem i ponadczasowym charakterem.

Blacha dachówkowa Elita firmy Blach-Stal to doskonałe odzwierciedlenie tej stylistyki. Ma ona klasyczny, elegancki wygląd, co sprawia, że można ją wykorzystać na obiektach różnego typu –  zarówno w domach mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Swoją formą przypomina dachówki zakładkowe, a to za sprawą wysokiego profilu. Tłoczenie to ma wysokość 32,5 mm, co zapewnia pokryciu elegancki, trójwymiarowy wygląd doskonale imitujący kształt dachówki ceramicznej.

Dodatkowo, oferowana szeroka gama kolorów, w których dostępna jest blacha dachówkowa Elita,  a wśród nich  cieszące się ogromną popularnością odcienie wiśni – ciemny i jasny – sprawiają, że bez problemu znajdziemy barwę, która będzie pasowała do  pozostałych elementów domu, bądź jego najbliższego otoczenia.

Na zaszczyt bycia zaliczanym do elity trzeba sobie zasłużyć. W przypadku pokryć dachowych jest podobnie – jeśli pretendują do tego miana, powinny wyróżniać się na tle innych, przede wszystkim wysoką jakością i atrakcyjnym wyglądem. Blacha dachówkowa Elita firmy Blach Stal z pewnością zasłużyła na swoją nazwę.

Kolekcja Elita firmy Blach-Stal:

  • Szerokość całkowita: 1180 mm
  • Szerokość krycia: 1080 mm
  • Długość modułu dachówki: 350 mm
  • Maksymalna zalecana długość arkusza: 6100 mm
  • Grubość blachy: 0,5-0,55 mm
  • Wysokość profilu: 32,5 mm

 

Leave a Reply