Blacha dachówkowa – klasyka w nowoczesnej formie

Blacha dachówkowa szturmem zdobywająca zwolenników, swoją  popularność zawdzięcza przede wszystkim niezwykłej funkcjonalności, lekkości materiału i łatwości montażu. Jeśli dodamy do tego nowoczesny design, odpowiadający stylistyką projektom współczesnych domów, znajdziemy pokrycie idealne na długie lata.

W skrócie opisać tak można jedną z propozycji firmy Blach Stal – Dakota to bowiem nowatorskie rozwiązanie dla nowego dachu.

Blacha dachówkowa Dakota firmy Blach Stal

Dach szyty na miarę

Elegancko prezentujący się dach musi być dopracowany w każdym szczególe – powinien być nie tylko solidnie wykonany z wysokiej jakości materiałów, ale również odpowiednio dopasowany do lokalizacji i bryły domu. Niezbyt dobrze wygląda bowiem nowoczesne, płaskie pokrycie dachowe na starych kamienicach i regionalnych, folklorystycznych zabudowach lub tradycyjny, spadzisty dach położony na minimalistycznych willach o geometrycznych kształtach. Rozwiązaniem dającym możliwość stylistycznego manewru jest blacha dachówkowa Dakota firmy Blach Stal, która jest odzwierciedleniem tradycyjnej dachówki przedstawionej w nowoczesnej formie.

Profil o wysokości 20 mm i nieco bardziej wyostrzonej formie sprawia, że linia Dakota nabiera niestandardowego charakteru i świetnie wkomponowuje się w stylistykę współczesnego, jak i klasycznego  budownictwa. W połączeniu z bogatą paletą kolorystyczną (do wyboru 20 kolorów z palety RAL) zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej otwiera przed projektantami szerokie spectrum aranżacji. Największym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się modele w eleganckich, ciemnych kolorach – lśniącej czerni i brązie, które podkreślają ciekawą linię tłoczeń.

Stalowa moc

Wygląd zewnętrzny dachu to bez wątpienia bardzo istotna sprawa, wpływająca na wizualny odbiór całego budynku. Jednak nawet najpiękniejsze pokrycie straci swój urok, kiedy na jego powierzchni pojawi się rdza, czy co gorsza pod wpływem korozji zaczną powstawać ubytki, a kolor z czasem straci swoją intensywność i blask. Klucz do sukcesu to solidne wykonanie i materiały.

W przypadku blachy dachówkowej Dakota firmy Blach Stal gwarancję tę daje najwyższej jakości stal, pochodząca z renomowanej huty stali Thyssen Krupp Steel, której to produktów firma Blach Stal jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Stalowy rdzeń pokrywany jest dwustronnie warstwą ocynku o grubości 275 g/m² w technologii COLI-COATING. Dodatkowo, powlekany jest on trzema powłokami ochronnymi – antykorozyjną, gruntującą oraz wierzchnią organiczną, wykonaną z nienasyconej, utwardzonej żywicy poliestrowej, różniącej się grubością w zależności od wykończenia pokrycia  (25 mikronów poliester standard oraz 35 mikronów poliester mat). Dzięki temu dachówka blaszana Dakota firmy Blach Stal o grubości od 0,5 do 0,55 mm jest bardzo odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, jak śnieg, mróz, czy obfite deszcze i żadna korozja jej niestraszna.

Dodatkową opcją zabezpieczającą jest pokrycie każdego z arkuszy specjalną folią ochronną, która minimalizuje ryzyko powstania podczas montażu i transportu wszelkich zarysowań, które nie tylko obniżają estetykę dachu, ale przed wszystkim stanowią  mikro ubytki, które znacznie wpływają na trwałość materiału.

Nowoczesny budynek wymaga nowoczesnych dodatków i elementów wykończenia. Żeby cała kompozycja była spójna wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, również te, w przypadku których funkcje użytkowe odgrywają  dominującą rolę. Dachówka blaszana Dakota firmy Blach Stal z powodzeniem sprawdzi się w tej podwójnej roli.

Kolekcja Dakota firmy Blach-Stal:

  • Szerokość całkowita: 1210 mm
  • Szerokość krycia: 1140 mm
  • Długość modułu dachówki: 350 mm
  • Maksymalna zalecana długość arkusza: 6100 mm
  • Grubość blachy: 0,5-0,55 mm
  • Wysokość profilu: 20 mm

 

Leave a Reply