Nowe możliwości podbitki dachowej

Podbitka dachowa to jeden z tych materiałów wykończeniowych, którego brak nie tylko od razu zauważymy, ale równie szybko odczujemy. Warto więc przyjrzeć się możliwościom i zaletom, jakie oferują renomowani producenci. Marka VOX pokazuje, że podbitka może spełniać bardzo różne funkcje praktyczne, a do tego wyróżniać się estetyką, łatwą pielęgnacją i szybkim montażem. I co najważniejsze – sprawdzić się nie tylko przy wykończeniu dachu, ale też na tarasie, balkonie czy nawet w garażu.

Podbitka dachowa to materiał wykończeniowy montowany zazwyczaj pod okapem dachu, aby przykryć krokwie czy inne detale konstrukcyjne, zamaskować niedoskonałości, a także ochronić dach przed uszkodzeniem. Marka VOX oferuje podbitkę dachową, która poza licznymi walorami praktycznymi, wyróżnia się eleganckim wyglądem, intuicyjnym montażem, a przy tym jest łatwa w utrzymaniu czystości. Co ciekawe, produkt ten może być stosowany nie tylko w kontekście wykończenia dachu, ale również innych elementów domowej infrastruktury. Świetnie sprawdzi się na tarasie, balkonie czy jako wykończenie wiaty garażowej. Podbitka marki VOX gwarantuje estetyczny wygląd całego budynku, a dzięki swoim walorom funkcjonalnym zadba również o codzienny komfort mieszkańców.

fot. VOX

fot. VOX

Materiał do zadań specjalnych

Na rynku produktów budowlanych dostępnych jest kilka rodzajów materiałów, z których wykonana jest podbitka. Różnią się one trwałością, ceną, a także sposobem konserwacji. Podbitkę dachową marki VOX wykonano z PVC, który jest trwałym, lekkim i nietoksycznym tworzywem odpornym na gnicie, rdzę, pleśń oraz grzyby. Wyposażona jest w specjalne otwory wentylacyjne, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza pod połacią dachu i zabezpieczają mieszkańców domu przed przedostawaniem się groźnych owadów, takich jak trzmiele, pszczoły i osy. Panele VOX są także niezwykle łatwe w utrzymaniu – nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji. Ponadto są całkowicie odporne na działanie wody, dzięki czemu możemy je swobodnie myć bez ryzyka wypaczenia i odbarwienia powłoki dekoracyjnej. Wyróżniają się półmatową powierzchnią i strukturą doskonale imitującą rysunek drewna. Oferowana przez VOX paleta kolorów umożliwia dopasowanie odcienia podbitki do najczęściej stosowanych elementów stolarki okiennej i drzwiowej, bram garażowych czy połaci dachowych. W ofercie dostępne są dwie kolekcje: UNICOLOR, w skład której wchodzą panele w kolorze białym, brązowym i grafitowym, oraz NATURE – wykonane w technologii termodruku, w odcieniu złotego dębu i orzecha.

fot. VOX

fot. VOX

Szybko, łatwo i wygodnie

Prace budowlane są zazwyczaj czasochłonne i wymagają specjalistycznych umiejętności. Marka VOX zadbała, aby montaż oferowanej przez nią podbitki odbywał się sprawnie i nie wiązał się z koniecznością zatrudnienia fachowców. Panele mają dużą powierzchnię krycia, podwyższoną sztywność, a także łatwy w obsłudze system instalacji na tzw. click. Ich uzupełnieniem jest prosty system elementów wykończeniowych, składający się z listwy i łącznika, które mocno trzymają profile i eliminują możliwość hałasowania paneli na wietrze. Dodatkową zaletą podbitki VOX jest możliwość zamontowania w niej oświetlenia, które wyeksponuje elewację budynku i rozświetli otaczający go teren.

fot. VOX

fot. VOX

fot. VOX

fot. VOX

fot. VOX

fot. VOX

Leave a Reply