Systemy rynnowe – efektowne odprowadzanie wody

Poprawnie działający system rynnowy zamontowany na obiektach przemysłowych zbiera wodę deszczową z dachu, odpowiadając za jej odprowadzenie do kanalizacji deszczowej lub do gruntu i tym samym zapobiegając zalaniu. Jest to szczególnie ważne w związku z przechowywaniem cennych produktów w halach magazynowych czy też drogiego sprzętu w zakładach produkcyjnych.

W ofercie wiodącego producenta systemów rynnowych – firmy Galeco – znajdziemy pełną gamę orynnowania, które z powodzeniem może być montowane w budynkach przemysłowych.

Dobór orynnowania jest uzależniony od wielkości połaci dachowej. Obiekty przemysłowe zazwyczaj posiadają dach o dużej połaci, dlatego tak ważny jest właściwy wybór systemu, który zapewni efektywne odprowadzanie wody deszczowej. Wybrane systemy rynnowe firmy Galeco, często stosowane w wielorodzinnych domach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej, są również dostosowane do wymagań różnego rodzaju budynków przemysłowych.

System Galeco

Sztandarowe systemy ze stali

Jednym z systemów dedykowanych obiektom przemysłowym jest system Galeco STAL. Posiada on głęboki profil tzw. kontynentalny, dlatego też jego wydajność jest wyższa niż wydajność systemów o tzw. profilu skandynawskim. Warto zaznaczyć, że system Galeco STAL w rozmiarze 135 jest równie efektywny jak system z rynnami o profilu skandynawskim w rozmiarze 150, który to montowany jest na obiektach przemysłowych czy budynkach wielorodzinnych. System Galeco STAL wykonany jest z najlepszej jakości stali powlekanej. Dodatkowo jest on zabezpieczony czterema warstwami ochronnymi: cynkiem, podkładem oraz powłokami: organiczną oraz pasywacyjną. Charakterystyczny dla Galeco kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz stanowi znak rozpoznawczy produktu. Duża rozpiętość rozmiarów rynien i rur spustowych systemu Galeco STAL powoduje, że jest to rozwiązanie chętnie wybierane przez profesjonalistów nie tylko do domów jednorodzinnych, ale także hal magazynowych czy też zakładów produkcyjnych. Duża powierzchnia dachowa warunkuje bowiem zastosowanie efektywnej instalacji odprowadzającej wodę deszczową, a system Galeco STAL dostępny aż w 3 rozmiarach: 120, 135 lub 150 gwarantuje wybór rozwiązania idealnie dopasowanego do potrzeb.

System Galeco

Drugim systemem rynnowym oferowanym do zastosowań w obiektach przemysłowych jest Galeco LUXOCYNK. Jest on dostępny w rozmiarach 135/100, 150/100 oraz 150/120, a jego kształtki i elementy długie mają rozmiar analogiczny do sprawdzonego systemu Galeco STAL.  Rynny systemu Galeco LUXOCYNK w największym rozmiarze mają tradycyjny profil o rozwinięciu aż 333 mm. Tego rodzaju konstrukcja pozwala na jeszcze szybsze i bardziej efektywne odprowadzanie wody deszczowej. Warto podkreślić, że największy rozmiar rynien systemu Galeco LUXOCYNK został opracowany właśnie z myślą o dużych obiektach przemysłowych oraz wielkogabarytowym budownictwie mieszkalnym. Poszczególne elementy systemu Galeco LUXOCYNK produkowane są z najwyższej jakości stali ocynkowanej powleczonej organiczną warstwą zabezpieczającą oraz chromem. Dzięki temu tworzą one stałą, solidną i zwartą powłokę, chroniącą stal przed korozją, a sam cynk przed patynowaniem. 

System Galeco

Nowe rozwiązanie dla przemysłu

Nie wszystkie budynki przemysłowe posiadają tradycyjny okap. Innowacyjnym rozwiązaniem w ofercie Galeco jest system BEZOKAPOWY, który został przystosowany do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. System BEZOKAPOWY Galeco przeznaczony jest do orynnowania wielorodzinnych budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych. Na system BEZOKAPOWY Galeco składają się stalowe rynny o prostokątnym profilu o szerokości 125 mm i rury spustowe wykonanej z PVC o wymiarze 70 x 80 mm. Rynny, stanowiące podstawę innowacyjnego systemu, powstały z połączenia najwyższej jakości rdzenia stalowego pokrytego ocynkiem z powłoką polimerową tworzącą stałą, solidną i zwartą warstwę, chroniącą stal przed korozją. Dzięki prostokątnemu profilowi rynna jest bardziej wydajana niż konkurencyjne rynny 125 mm o profilu okrągłym. Co ważne, prostokątna rura została zaprojektowane tak, aby schować cały spust w ociepleniu budynku.

Rozwiązania firmy Galeco są chętnie wybierane przez zarządców zakładów produkcyjnych, hal magazynowych czy obiektów przemysłowych. Walory, które doceniają to przede wszystkim stabilna konstrukcja systemu, długoletnie funkcjonowanie instalacji oraz różnorodność dostępnych rozmiarów. Doświadczenie firmy Galeco pokazuje, że oferta skrojona na miarę potrzeb klientów procentuje ich zadowoleniem oraz dalszymi rekomendacjami polecającymi produkty Galeco osobom poszukującym niezawodnych systemów odprowadzających wodę deszczową.

Leave a Reply